Virtual Emphatizer
Przedmiotem niniejszego projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych mających na celu stworzenie prototypu innowacyjnego systemu terapeutycznego Virtual Empathizer by wspomóc terapię dla osób z ASD
Retinal Scanner
Przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, mających na celu stworzenie algorytmu służącego do detekcji choroby Alzheimera za pomocą analizy dźwięku i ruchu gałek ocznych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
Rehab ON
Projekt Rehab-ON polega na przeprowadzeniu prac badawczo-rozwojowych mających na celu stworzenie innowacyjnego systemu do przeprowadzania i monitoringu rehabilitacji on-line.
Aqua Eco
Ten projekt jest dowodem na to że zależy nam na środowisku i chcemy by ziemia była dla nas lepszym miejscem do życia, bogatym w odnawialne źródła energii oraz w wodę zdatną do picia. Obecnie na świecie jest coraz większy problem z dostępem do wody. Nie dostrzegamy go na co dzień. Wiele krajów walczy z wydobyciem wody pitnej, a globalne ocieplenie oraz zanieczyszczenie środowiska nie pomagają planecie w poprawnym funkcjonowaniu.
Eye Rehab Technology
Celem prac badawczych jest zbudowanie prototypu potwierdzającego technologię terapii i monitoringu wad wzorku przy wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości.
Pomysł polega na tym, aby w rzeczywistości rozszerzonej stworzyć odpowiednie procedury i gry do trenowania wzroku. Produktem projektu będą specjalne okulary, na które to oprogramowanie będzie zainstalowane. Gry/procedury mają na celu pobudzenie odpowiednich mięśni oka. Każda z gier będzie dedykowana do odpowiedniej przypadłości.
Cytology Ai
Celem projektu jest stworzenie systemu do klasyfikacji i detekcji nieprawidłowości w obrazie mikroskopowym w ramach badań cytologicznych opartego na uczeniu maszynowym.
Projekt ten pozwoli wykryć nieprawidłowości w badaniach labolatoryjnych we wczesnych stadiach chorobowych. Pozwoli to na szybką diagnozę i reakcję w celu leczenia pacjentek zagrożonych rakiem szyjki macicy.
Microbe Diagnostic
Celem projektu jest wykonanie systemu do wykrywania nieprawidłowości w obrazach mikroskopowych w ramach badań analitycznych kału.
Badania te będą także wspomagane danymi w postaci dostarczonych w formie ankiet analiz makroskopowych (barwa, zapach itd..). Prace badawcze przyczynią się do zbudowania silnika detekcji nieprawidłowości w pobranej próbce.
Fetaihealth
Wczesne wykrycie wad genetycznych u dzieci umożliwia zapewnienie im właściwej opieki neonatologicznej a w wielu wypadkach także rozpoczęcie leczenia na etapie życia płodowego. Szczegółowe informacje zebrane przez system a także na drodze badania ultrasonograficznego 3D umożliwiają chirurgowi prenatalnemu dokładne przestudiowanie przypadku przed operacją a co za tym idzie zminimalizowanie potencjalnego ryzyka dla zdrowia matki i dziecka. Trójwymiarowe wizualizacje mogą być przeglądane zarówno na ekranie komputera jak i przy pomocy gogli do wirtualnej rzeczywistości.
Diamatic
Diamatic oprogramowanie wykorzystujące sieci neuronowe do rozpoznawania w sygnale EKG i podstawowych parametrach akcji serca zmian właściwych dla cukrzycy typu II. Oprogramowanie bazuje na modułach sztucznej inteligencji, które analizują duże zbiory danych, aby wychwycić prawidłowości i podobieństwa w zapisie EKG osób cierpiących na cukrzycę. Algorytmy Diamatic dokonują analizy szeregu zmiennych występujących w zapisie EKG i zestawiają go modelami utworzonymi na bazie zapisu pacjentów z cukrzycą. System ma zdolność samouczenia się, czyli w miarę, jak rozszerza się zbiór danych porównawczych, dokładność sporządzanych przez niego modeli rośnie.
Liver Ai
Badanie aparatem do tomografii komputerowej jest czasochłonne i obarczone pewnym ryzykiem powikłań. Wykorzystanie sztucznej inteligencji usprawnia pracę lekarza diagnosty i pozwala uzyskać dokładniejszy obraz przy znacznie mniejszym obciążeniu pacjenta. Technologia Liver AI umożliwia wykonanie szczegółowego obrazu 3D wątroby na podstawie danych z tomografii komputerowej. Przetwarzany przez moduł AI obraz jest segmentowany i wyostrzany, aby możliwe było precyzyjne wskazanie miejsc zwłóknienia wątroby.
Ortho Eye
Orthoeye to aplikacja umożliwiająca wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości podczas ortopedycznych zabiegów chirurgicznych, takich jak urazowe zespolenie złamań kości. Aplikacja uruchamiana jest przy pomocy okularów typu Hololens noszonych przez wykonującego zabieg chirurga. Generowany w czasie rzeczywistym obraz cyfrowy nakładany jest na pole widzenia lekarza, co pozwala mu uzyskać dostęp do niezbędnych danych i dokładnego obrazowania operowanego pacjenta. Korzystając z okularów do rozszerzonej rzeczywistości, chirurg pozostaje całkowicie sterylny. W razie konieczności, może za ich pomocą szybko skontaktować się z innymi lekarzami znajdującymi się poza salą operacyjną.
Monit lab
Od stycznia 2020 roku prowadzimy projekt badawczo-rozwojowy, którego celem jest opracowanie metody HPLC oznaczania poziomu pozakonazolu w osoczu ludzkim. Zastosowanie metody w Terapeutycznym Monitorowaniu Leków (TDM) pozwoli podnieść skuteczność i bezpieczeństwo terapii oraz profilaktyki grzybic układowych.
home Care
Homecare to kompleksowy system telemedyczny stworzony z myślą o mieszkających samodzielnie seniorach i osobach przewlekle chorych. Homecare łączy funkcjonalność czujników medycznych i przetwarzających dane w czasie rzeczywistym algorytmów, aby wspomagać diagnostykę, terapię oraz alarmować lekarza o sytuacjach zagrożenia życia.
Skin Ai
Nasz zespół specjalistów pracuje nad stworzeniem oprogramowania do wczesnego rozpoznawania raka skóry. Do zespołu zaprosiliśmy programistów specjalizujących się w programowaniu sztucznej inteligencji. Podczas fazy badań i podczas testów będą z nami współpracować lekarze dermatolodzy i onkolodzy.
Avrpin
Opracowanie oprogramowania opartego o wirtualną rzeczywistość, którego zadaniem jest przygotowanie studentów medycyny do egzaminu z pierwszego działu anatomii – osteologii.
W projekcie „Opracowanie oprogramowania opartego o wirtualną rzeczywistość, którego zadaniem jest przygotowanie studentów medycyny do egzaminu z pierwszego działu anatomii – osteologii” uwaga skupiona zostanie na kroku wcześniejszym, czyli nauce samej anatomii oraz przeprowadzeniu symulacji tzw. egzaminu szpilkowego.
Zhang Care
system telemedyczny wspierający leczenie depresji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości polega na przeprowadzeniu prac badawczo–rozwojowych mających na celu stworzenie prototypu systemu do domowej, odpowiednio dobranej terapii psychologicznej dzieci od 7 do 14 roku życia. Odpowiednio dobrana i przeprowadzana terapia będzie miała wpływ na wyeliminowanie lub zmniejszenie objawów depresji w grupie docelowej. W tym celu zostaną wykorzystane elementy metaświata oraz technologii VR. Idea projektu
związana jest ze zidentyfikowanym problemem jakim jest brak efektywnych, zdalnie nadzorowanych urządzeń do realizacji terapii wśród grupy docelowej w warunkach domowych, które byłyby przyjazne dla użytkownika.
Joint Visit
Projekt Joint Visit ma na celu przeprowadzenie pracbadawczo– rozwojowych, których efektem będzie stworzenieinteligentnego systemu telemedycznego do łączenia pacjentów z cukrzycą typu 2 we wspólne
wizyty lekarskie. Na tym etapieProjekt zostanie przygotowany na rynek Indyjski. W ramach projektu wystąpi łączenie dwuskładnikowe na linii pacjent–pacjent oraz pacjent lekarz. Celem projektu jest stworzenie oprogramowania opartego o sztuczną inteligencję, które pozwoli na wsparcie lekarza w diagnostyce i leczeniu cukrzycy typu 2, umożliwi skierowanie pacjentów na dalsze, dodatkowe badania specjalistyczne, przy jednoczesnym zmniejszeniu czasochłonności pracy lekarza oraz obniżeniu kosztów leczenia dla pacjentów. Związana jest ze zidentyfikowanym problemem jakim jest brak efektywnych, zdalnie nadzorowanych urządzeń do realizacji terapii wśród grupy docelowej w warunkach domowych, które byłyby przyjazne dla użytkownika.